До Дня пам’яті Героїв Крут

Крути, 29 січня 1918 року… Символ героїзму та відданості нашого юнацтва і одна з найтрагічніших сторінок української історії. Більш ніж сто років тому на залізничній станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між підрозділом російської Червоної гвардії та бійців Студентського куреня Січових Стрільців. В нерівній битві полягло 300 юних захисників, які, не дивлячись ні на що, мужньо відбивали атаки ворога, не залишаючи своїх позицій.

Трагічна загибель Студентського куреня стала символом патріотизму й жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Крути стали початком нової доби в історії нашої держави. Дух самопожертви, героїзму й лицарства крутянців живе й досі в Небесній Сотні Майдану та на Сході України.

Сьогодні українська молодь в лавах Збройних Сил захищає Батьківщину від російсько-терористичної агресії та бере активну участь в модернізації армії. Саме міцна сучасна професійна армія має стати запорукою того, що Україну більше ніколи не доведеться захищати підліткам і студентам, які до того не тримали зброї в руках.

Цим трагічним подіям була присвячена година пам’яті «…Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ», яка відбулася в читальному залі технічних та гуманітарних наук (кім.№23, 2-й поверх). Присутні студенти груп АМ-18-1,2 та ТУ-18-1 почерпнули багато цікавої інформації про ще одну героїчну сторінку нашої історії та хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх героїв, які загинули в боротьбі за волю України.

Під час проведення заходу експонувалась книжково-ілюстративна виставка «На Аскольдовій могилі – України цвіт», з матеріалами та документами якої ознайомились всі присутні.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg