Діяльність України в ООН

«… Україна є однією з держав-засновниць ООН. Вона
зробила великий внесок у підтримання міжнародного миру
та безпеки, зокрема своєю участю у миротворчих операціях.
І особисто я сприймаю українську націю, як таку, що
виступає за мир і відстоює його».
Пан Гі Мун, Генеральний секретар ООН

Організація Об’єднаних Націй (ООН), згідно ст. 13 Статуту ООН, покликана сприяти міжнародному співробітництву в галузі прав людини і основних свобод для всіх, незалежно від раси, статі, мови і релігії. ООН приймає рекомендації, ухвалює рішення, скликає міжнародні конференції, готує проекти конвенцій, здійснює дослідження, надає консультативну та технічну допомогу окремим країнам. Фактично усі головні і значна частина допоміжних органів ООН тією чи іншою мірою займаються питаннями прав людини. Одним із головних органів ООН є її Генеральна Асамблея, на яку покладена відповідальність за виконання функції зі сприяння загальній повазі і дотриманню основних прав і свобод людини.

socrat2.jpg

Відносини між НАТО і Україною постійно розвиваються з самого моменту отримання Україною незалежності в 1991 р. Офіційні відносини між НАТО і Україною розпочались у цьому ж році, коли Україна приєдналася до Ради північно-атлантичної співпраці, отримавши незалежність після розпаду Радянського Союзу. В 1994 р. Україна стала першою країною-членом Співдружності Незалежності Держав, яка приєдналась до партнерства заради миру. Протягом 90-х років наша держава продемонструвала своє прагнення взяти участь у забезпеченні євроатлантичної безпеки, надаючи підтримку миротворчим операціям під проводом НАТО на Балканах. Зважаючи на стратегічну позицію України як моста між Східною і Західною Європою, відносини між НАТО і Україною мають провідне значення для розбудови миру і стабільності в євроатлантичному регіоні.

socrat2.jpg

Більш детальнішу інформацію про діяльність України в ООН та її досвід у роботі цієї організації студенти І курсу Інституту інформаційних технологій мали можливість отримати за допомогою інформ-досьє «Україна – держава співзасновниця ООН» (до Міжнародного дня ООН), яке було проведено в читальному залі технічної літератури. На цьому заході студентам була надана коротка інформаційна довідка про ООН та її функції, а також йшла мова про Україну, як засновницю, що стояла у витоків цієї унікальної міжнародної організації, про її безпосередню участь у виробленні основоположних документів ООН, зокрема Статуту. Було проаналізовано участь України у міжнародних миротворчих операціях, дотримання нею цілей і принципів Статуту ООН.

Присутні зробили висновок, що набуття членства України в ООН є особливою сторінкою зовнішньополітичної діяльності Української держави, нагромадження досвіду міжнародного спілкування, що пізніше відіграло позитивну роль у розбудові та становленні міжнародної політики суверенної України.

Протягом заходу на інформаційно-просвітницькій виставці «Діяльність України в ООН» експонувались періодичні видання «Пам’ять століть», «Політика і час», Зовнішні справи», «Персонал» та ін.