Cвіточ української нації

talanty_ukr.jpg

talanty_ukr.jpg
Душа поетова святая,
Жива в святих своїх речах,
І ми, читая, оживаєм,
І чуєм Бога в небесах.
Т. Шевченко

9 березня відзначаємо 205-ту річницю від дня народження Т. Г. Шевченка – поета, художника, Вчителя і Пророка України. Волею Бога та історії Шевченко, поєднаний з Україною, вбираючи в себе новий досвід народу, росте й розвивається в часі. Здається, ніби ми все про нього знаємо, все розуміємо, проте кожен раз, відкриваючи «Кобзар», переживаємо безліч нових почуттів.

Найголовніше в творах Шевченка - безмежна любов до свого знедоленого народу. Письменник залишив нам «Заповіт», «Молитву», «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм..» та інші безсмертні твори, якими вимолював добру долю для кожного наступного покоління українців. За дослідженням Я. Гояна «Молитву» поет писав три дні (24, 25, 27) травня 1860 року, складається вона з тридцяти трьох рядків, в кожній строфі по три рядки.

Заклик Шевченка: «Борітеся-поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!» став символом Євромайдану.

Твори Шевченка перекладені на десятки чужоземних мов, про нього пишуть і писали вчені, критики, літературознавці й поети багатьох народів світу. «Заповіт» перекладений 56 - ма мовами, пам’ятники Шевченкові встановлено в Канаді, Сполучених Штатах Америки, Франції та багатьох інших країнах світу.

Безумовно своїм талантом письменник привернув увагу до України, одним із перших заявив про існування нашої країни в світі.

До дня народження великого письменника України на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована розгорнута книжкова виставка «Шевченкове слово в віках не старіє». До вашої уваги книги про життя поета, його твори, репродукції картин. Також у читальному залі наукових та періодичних видань представлена виставка «Слідами Тарасової долі». Ми повинні вивчати Шевченка, щоб передати наші знання прийдешнім поколінням.