Чорнобиль: чорний спомин, вічний біль

socznach1.jpg

Чи знаєш ти, світе, як
сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить?!

Б.Олійник

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них 26 квітня 1986 року, коли над квітучою Україною здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі. Це слово назавжди увійшло в людську свідомість як символ глобальної екологічної катастрофи. Аварія на ЧАЕС стала раною душевного болю і постійної тривоги мільйонів українців.

Суворий іспит тримали всі: пожежники, будівельники, медики, спеціальні частини хімічного захисту. Вони проявили мужність, героїзм, відвагу. Ціною своїх життів вони врятували людство від страшної біди.

Проходять роки, а біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

Доземно схиляємо голови в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії, перед пам’яттю померлих від радіаційного смерчу.

“Чорнобиль: чорний спомин, вічний біль” - таку назву має книжкова виставка- реквієм, організована в читальному залі періодичних видань і гуманітарної літератури №1, яка представлена в двох розділах: ” Чорнобиль: дні випробувань ”, ”Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить ”.

Виставка дасть змогу користувачам дізнатися про перших ліквідаторів аварії, які в ніч, з 25 на 26 квітня прийняли перший, самий жорстокий удар на четвертому енергоблоці атомної станції та до кінця виконали свій обов’язок перед українським народом.

Ця виставка є даниною пам’яті всім, хто поклав своє життя і здоров’я
заради ліквідації страшних наслідків, пересторогою всім прийдешнім поколінням.

О, земле втрачена, явися
бодай у зболеному сні,
і лазурово простелися,
і душу порятуй мені.
В. Стус

Просимо завітати в читальний зал періодичних видань і гуманітарної літератури №1 (к.32, ІІІ пов.) НТБ та докладніше ознайомитися з документальними матеріалами, свідченнями і спогадами тих, хто залишився живим.

До цієї трагічної дати із студентами першого курсу Інституту інженерної механіки було проведено урок-реквієм «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти». Студентська молодь обговорила основні причини і наслідки Чорнобильської трагедії та вшанувала хвилиною мовчання і запалила свічки пам’яті як спомин про загиблих.

arhit03.jpg