Через поезію – у світ духовності

Споконвіку було Слово…
Світло, всесвіт в слові Бог.
І цілюща рідна мова,
І до ближнього любов.


Ярослав Ткачівський

У жовтні місяці цього року відбулося десяте ювілейне засідання нашого клубу за інтересами «Діалог». Його гостем став Ярослав Ткачівський – письменник, ім’я якого добре відоме на теренах нашого краю. Присутні – студенти факультетів управління та інформаційної діяльності і автоматизації комп’ютерних наук, працівники бібліотеки. Всі мали прекрасну можливість відкрити для себе неповторний світ слова: поетичного, прозового.

tkach1.jpg

Пан Ярослав – поет і прозаїк, пісняр і гуморист, сатирик і журналіст. Корінний галичанин, який добре відомий шанувальникам літератури. Є автором понад 25-ти книжок: поетичних та прозових збірок, співавтором книг та альманахів. Його вірш «Волошки» уже давно став народною піснею, без якої не обходиться жодне свято. Ярослав Ткачівський – член Національної спілки письменників України; член Ради, відповідальний секретар Івано-Франківської обласної письменницької організації Національної спілки письменників України.

tkach1.jpg

Він трикратний переможець Всеукраїнських поетичних конкурсів у номінаціях «Інтимна лірика», лауреат літературних премій імені Івана Франка, імені Миколи Лукаша, імені Тараса Мельничука та імені Василя Стефаника. Письменник нагороджений багатьма іншими творчими відзнаками, зокрема, медаллю Національної спілки письменників України « За заслуги», а також найвищою в області нагородою – «За заслуги перед Прикарпаттям».

Прологом до нашої зустрічі стала його поезія «Живімо для добра», яку прочитала студентка факультету управління галузевим регіональним економічним розвитком – Ірина Кернякевич.

Далі свій світ слова нам дарував Ярослав Ткачівський. Нелегким був його шлях у літературі. Більше 20-ти років займався журналістською діяльністю. Його прозові твори – це історія доль наших сучасників. Потужним пластом його творчої діяльності стали пісні. Автор зачитав поезії «Волошки», «Злодієві», охоче відповідав на поставлені йому запитання, залучав студентську молодь до живого спілкування.

tkach4.jpg

У його віршах – краса рідного краю і його славна історія, батьківська мудрість і материнська ніжність, прославляння величі Бога і освячених Небом людських почуттів, з яких народжується найбільше на землі таїнство – нове життя.

tkach1.jpg

Поетичні та прозові твори письменника експонувались на літературно-художній виставці «Мелодії життя у храмі серця Ярослава Ткачівського», яку організували працівники бібліотеки. Деякі книги автор подарував у фонд нашої бібліотеки.

tkach1.jpg

Ця зустріч збагатила присутніх духовно, подарувала радість спілкування із мистецтвом художнього слова, сприяла формуванню естетичних смаків та уподобань у студентської молоді.