Чебан Василь Дмитрович


Чебан, Василь Дмитрович
Комплекс геофізичних методів прогнозування зсувів на прикладі Закарпаття : дис. ... канд. геол. наук : спец. 04.00.22 "Геофізика" : Дата захисту 27.10.10 / В. Д. Чебан. - Івано-Франківськ, 2002. - 184 с. - 166-183.

В цій роботі поставлена мета узагальнити теоретичні можливості та практичні результати досліджень зсувних процесів геофізичними методами; розробити і обгрунтувати комплекс геофізичних методів прогнозування зсувів на прикладі Закарпаття, який дозволяє в мониторинговому режимі в повній мірі вирішувати задачу дослідження зсувного процесу в просторі і в часі та прогнозувати його подальший розвиток; розробити принципи визначення за допомогою геофізичних методів параметрів для розрахунку стійкості зсуву та оцінки обсягу проведення необхідних протизсувних заходів.
В відповідності до цього в роботі поставлені наступні задачі:
1. Проаналізувати наявний фактичний матеріал по зсувах Закарпаття з метою оцінки можливості їх вивчення комплексом геофізичних методів.
2. Розробка теоретичних основ механізму утворення і розвитку деформаційних процесів в шарі динамічних деформацій (ШДД), які сприяють формуванню поверхні (поверхонь) ковзання і власне зсувоутворення.
3. Удосконалення геофізичних методів і методик, з метою їх застосування для вивчення зсувів та їх подальшого прогнозування на основі детальних моніторингових дослідженнь всієї верхньої частини розрізу і, особливо, ШДД.
4. Обгрунтування раціонального комплексу геофізичних методів для йивчення зсувів і розробка методики кількісної комплексної інтерпретації геофізичної інформації та оцінки зсувонебезпечності на імовірнісному рівні.
5. Розробка нової технології робіт методом природного імпульсного електромагнітного поля Землі (ПІЕМПЗ).
6. Вдосконалення технології методу зондування становленням електромагнітного поля в ближній зоні (ЗСБ) при застосуванні для вивчення зсувів з реєстрацією ранніх стадій становлення.

ЗМІСТ
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ
ВСТУП
Розділ 1. Проблеми вивчення зсувів геофізичними методами
Розділ 2. Геоструктурне положення Закарпатського регіону, особливості його тектонічної будови та їх вплив на розвиток схилових гравітаційних процесів
2.1. Геоструктурне положення Закарпаття та особливості його тектонічної будови
2.2. Аналіз та співставлення активності зсувоутворення, динаміки неотектонічних рухів, сейсмічної активності та інтенсивності варіацій природного імпульсного електромагнітного поля Землі в межах Закарпаття

Розділ 3. Шар динамічних деформацій (ІТТДД), як об'єкт вивчення зсувів геофізичними методами

Розділ 4. Досвід застосування геофізичних методів для вивчення зсувів в Закарпатті
4.1. Метод природного імпульсного електромагнітного
поля Землі (ПІЕМПЗ)
4.2. Метод природного електричного плоля (ПЕП)
4.3. Метод вертикальних електричних зондувань (ВЕЗ)
4.4. Сейсмічний метод заломлених хвиль (МЗХ)
4.5. Еманаційний метод (ЕМ)
4.6. Комплексна інтерпретація геофізичних даних

Розділ 5. Нові аспекти застосування методу природного імпульсного електромагнітного поля Землі (ПІЕМПЗ) 108
5.1. Глибинність методу ШЕМГО
5.2. Врахування варіацій ПШМПЗ
5.3. Розробка принципово нового приладу РХІНДС-ПМ
5.4. Нова технологія робіт методом ШЕМПЗ

Розділ 6. Зондування становленням електромагнітного поля в ближній зоні як основний метод дослідження та прогнозування зсувів

Розділ 7. Раціональний комплекс геофізичних методів для вивчення зсувів в Закарпатті
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ