Чарівний світ поезії

Поезія – це той дзвінкий струмок,
Що витікає з надр душі твоєї,
Це мрії у тлумаченні думок,
Що з вірою вселяються в надію!
Поезія – це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія – це скарб усіх віків,
Це діамант величиною в слово!

Ігор Федчишин

Дуже мало зустрічається людей, які були б байдужими до поезії. Навіть якщо вони не пишуть віршів, не читають їх. Але і такі люди розуміють поетичний образ і часто підсвідомо користуються ним навіть у буденних розмовах. Поетична душа нам подарована самим Богом, якого, без перебільшення, можна назвати найпершим та найбільшим Поетом. Бо, власне, поетичний дар дається людині згори. Це добре розуміли в усі часи, називаючи різні джерела такого натхнення: муза, голос Всесвіту тощо.

Поезія – найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими, любити, вірити, надіятись…

Саме цьому літературному жанру присвячена книжкова виставка «Поезіє, ти сила чарівна…», організована на абонементі художньої літератури. Тут можна ознайомитися з віршованими творами поетів різних епох. Розділ виставки «Не поет, у кого думка не літає вільно в світі…» представляє кращі твори української поезії (Т. Шевченко, І. Франко, Є. Гребінка, Л. Українка, Є. Маланюк, В. Стус, О. Олесь, Л. Костенко та ін.). Поезія нашого краю розміщена в розділі «Люби свій край. Всю душу солов’їну і серця жар віддай йому в піснях» (С. Пушик, Г. Турелик, О. Дучимінська, Ю. Андрухович, В. Мойсишин, Р. Юзва, Н. Стефурак, Я. Ярош та ін.). Третій розділ виставки «Є поети для епох» присвячений зарубіжній поезії. Це твори Шекспіра, Байрона, А. Міцкевича, А.Ахматової, М. Цвєтаєвої, О. Мандельштама, В. Висоцького та ін. Справжнім відкриттям для користувачів стане більш глибоке знайомство з класичними творами поезії Сходу (Омар Хайям, Рудакі, Рабіндранат Тагор, Абу Нувас та ін.). А чи знаєте ви, що Японія – це єдина країна в світі, в історії якої існувало міністерство поезії? Проста по формі і загадкова за змістом японська поезія є доступною і нашим читачам. До видання «Японська класична поезія» (2007) увійшли танка і ренга з відомих історичних хронік і поетичних антологій, а також хайку найвідоміших японських поетів.

…Думка, що час поезії пройшов, що у теперішню техногенну епоху потрібна лише інформація – строга, достовірна, коректно суха – стала домінуючою у наші дні. Та реальність ставить усе на свої місця: шанувальники поетичного слова були, є і будуть у всі віки і часи. Саме таких користувачів запрошуємо до бібліотеки, щоб поринути в чарівний світ поезії – світ, де, розправляючи душу, як крильця метелика, ми прагнемо запам’ятати сьогоднішні та згадати пережиті миттєвості, що тривожили і п’янили нас ще вчора, на яких тримається Альфа і Омега нашого власного Всесвіту…

У ці теплі дні, час канікул та відпусток, завітайте на абонемент художньої літератури і відпочиньте душею.