Чарівні джерела поезії Андрія Малишка

Буду я навчатись мови золотої
У трави-веснянки, у гори крутої,
В потічка веселого, що постане річкою
В пагінця зеленого, що зросте смерічкою.

А. Малишко

Широке й художнє розмаїття Малишкової поезії. В ній – звичайний ліричний вірш і ліричні розповіді, пісні і балади, дитячі вірші і поеми. Більшість ліричних героїв його поезій – це шукачі щастя, кращого життя. Вони, як і поет, прагнуть досконало пізнати оточуючий світ, милуватись та захоплюватись його красою.

fond02.jpg

Про Малишка поки що не написано грунтовних біографічних нарисів, але є в нас його поезія – його біографія. Торкнутися її барв ми мали змогу на літературно-мистецькому читанні «Чарівні джерела поезії А. Малишка» (100 років від дня народження), яке проводилось із студентами першого курсу факультету управління та інформаційної діяльності.

Під час проведення заходу ліричний струмінь внесли поезії «Троянда», «Гармоніст», «Вчителька» та ін., які студенти читали напам’ять. Прекрасним було і художнє читання поезій «Опанас Біда», «Ми підем, де трави похилі». Студентська молодь висловлювала свої думки про актуальність творів поета, про їх високу художню майстерність і довершеність.

Поетичне слово Андрія Малишка є натхненним, бойовим і неспокійним. Воно зігріте любов’ю до людей і природи, до добра і краси, несе правду про велич і звитяжність нашого народу.

На літературно-мистецькому читанні експонувалась художня виставка «Сурмач сонця і правди», яку підготували працівники бібліотеки.

Також до цієї визначної дати, до 100-річчя від дня народження А. Малишка, у читальному залі художньої літератури під рубрикою «Літературний календар» представлена літературно-художня виставка.

fond02.jpg