Буріння нафтових і газових свердловин

Небувале зростання видобування нафти і газу на нашій планеті стало можливим за рахунок буріння на суші і на морі глибоких і надглибоких свердловин.
Сьогодні інженери та вчені створили досконалі долота, міцні труби, потужні бурові верстати, надійні системи бурових розчинів, навчились передбачувати можливі ускладнення процесу буріння та вибирати ефективні методи їх усунення.
Великі перспективи буріння пов’язані з новим проривним напрямом в гірничій справі – колтюбінговими технологіями. Вони базуються на використанні спеціальних бурових установок (колтюбінгових агрегатів) із використанням колони гнучких труб.
Застосування колони гнучких труб підтвердило на практиці їхню перевагу порівняно із традиційними способами обслуговування та ремонту свердловин.
В читальному залі технічних та гуманітарних наук (кім. 23, ІІ пов.) організована книжкова виставка “Нове та традиційне в бурінні свердловин”. Запрошуємо фахівців, студентів нафтогазового профілю та всіх бажаючих ознайомитись з представленими виданнями.

geolog0120.jpg