Бібліографічна діяльність бібліотеки медичного університету

Особливе місце в сучасному інформаційному суспільстві відводиться бібліотекам вищих навчальних закладів, які забезпечують якісний рівень освіти та підготовки майбутніх фахівців.

24 жовтня 2013 року на базі книгозбірні національного медичного університету відбулося чергове засідання обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів ІІІ- ІVрівнів акредитації м. Івано-Франківська на тему «Удосконалення інформаційних технологій в роботі довідково-бібліографічного відділу бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету».

В даний час бібліотека є активним впроваджувачем нових інформаційних технологій, які використовуються і надають максимально повну інформаційну підтримку різним категоріям користувачів, і значно підвищують якість освіти та науки в університеті.

Важливим джерелом інформаційних ресурсів в університеті є веб-сторінка наукової бібліотеки, завдяки якій забезпечено вільний доступ до інформації. На ній представлена інформація про бібліотеку, її історію, сьогодення, структуру, нові надходження літератури, дисертації захищені в ІФНМУ тощо. На веб-сайті в рубриці " Наші ресурси» розпочав роботу електронний каталог (ЕК), створений на основі автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи «УФД/Бібліотека», завдяки якому став можливий пошук документів за всіма елементами бібліографічного опису документа, ключовими словами, авторами, предметними рубриками, шифром (УДК, ББК), вихідними даними. Слід відзначити, що електронний каталог, об’єднав пошукові можливості алфавітного, систематичного і предметного каталогів. Планується, що електронний каталог у 2013 році буде доступний через сайт бібліотеки. До бази даних електронного каталогу введенні всі надходження літератури, починаючи з 2009 року.

Автоматизація інформаційно-бібліотечних процесів і всі пов’язані з цим нововведення позитивно сприймаються користувачами, які відзначають сучасність, оперативність, доступність та комфортні умови роботи з інформаційними ресурсами бібліотеки. У разі виникнення труднощів у самостійній роботі з інформацією студенти завжди мають можливість отримати консультаційну допомогу від співробітників бібліотеки.

В центральному читальному залі працює комп’ютерний клас, обладнаний 15 автоматизованими робочими місцями. Основним завданням, якого є впровадження нових інформаційних технологій, забезпечення ефективної роботи автоматизованої інформаційно-бібліотечної системи, створення фонду електронної бібліотеки, адміністрування баз даних і систем бібліотеки, а також організація навчання користувачів з практичного застосування комп’ютерних технологій. На сьогоднішній день у відділах бібліотеки є 10 комп’ютерів. Обсяг електронного каталогу близько 74 тисяч записів. Створено 12 баз даних.

До послуг користувачів встановлена комп’ютерна мережа, яка має доступ в Internet, а з 2013 р. підключено Wi-Fi. На даний час у бібліотеці є 192 електронних носії та методичні матеріали, з якими студенти можуть ознайомитися у комп’ютерному класі.

Сьогодні читач під час пошуку інформації використовує як електронний, так і традиційні карткові каталоги та картотеки. Таке поєднання визначає успішне задоволення інформаційних потреб користувачів бібліотеки вузу.

В обговоренні даного питання взяли участь представники інших бібліотек методичного об’єднання (науково-технічна бібліотека ІФНТУНГ, наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника), які також поділилися інформацією про власний досвід роботи в цьому напрямку, тому накопичений інноваційний досвід стане основою для складання планів щодо розробки нововведень у діяльності Наукової бібліотеки ІФНМУ.