9 вересня – День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості

naftogaz02.jpg

Щорічно у другу неділю вересня згідно з Указом Президента України від 12 серпня 1993р. відзначається професійне свято працівників нафтопромислового комплексу.

Тривалим і не простим був шлях до цього професійного свята – від першої заповненої нафтою амфори, знайденої під час розкопок на Керченському півострові і віднесеної археологами до IV-V ст. нашої ери, і до сьогоднішньої паливно-енергетичної скрути. На цьому шляху були і етапи становлення, і бурхливого розквіту в кінці ХІХ і на початку ХХ ст., і розорення та занепаду в періоди світових воєн, і повоєнне відродження, і період широких пошуково-розвідувальних робіт у другій половині сорокових та п’ятдесятих років, результатом яких було відкриття значної кількості нафтових і газових родовищ на заході і сході України.

Нафтогазова та нафтопереробна галузь завжди була і залишається основною ланкою паливно-енергетичного сектору, який забезпечує ефективне функціонування та сталий розвиток економіки країни, національну безпеку, підтримує соціальний рівень життя нації.

Сучасна нафтогазова та нафтопереробна промисловість України – це потужні газотранспортна та нафтотранспортна системи, нафтогазовидобувні підприємства, заводи з випуску нафтогазового устаткування, морський нафтовий термінал, нафтопереробні та газопереробні заводи, розгалужені мережі автозаправних станцій та автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій, сервісні та науково-дослідні організаціїї.

Чисельність працюючих у галузі становить близько 1% працездатного населення країни.
Україна має великий загін кваліфікованих спеціалістів геологів, геофізиків, буровиків, промисловиків, транспортників, нафтопереробників, механіків та інших суміжних галузей, які при наполегливій праці зуміють зробити свою державу менш залежною від зовнішніх джерел нафто- газопостачання. Відповідну лепту у цю справу вносять і випускники нашого університету та повинні будуть внести студенти – майбутні випускники, які отримують фахові знання.

Саме для викладачів та студентів, які вивчають нафтогазову справу, для всіх користувачів, чия професійна діяльність пов’язана з нафтогазовою промисловістю, на абонементі наукової літератури організована книжкова виставка «Нафтогазова промисловість України: етапи розвитку, реалії та перспективи».

naftogaz03.jpg

Література виставки розміщена в розділах: «З історії нафтової та газової промисловості України», «Нафтогазова промисловість», «Сучасний стан та перспективи галузі», «Довідкова література з нафтогазової справи». В основному представлені наукові видання, навчальна література та матеріали конференцій. В останньому розділі «Довідкова література з нафтогазової справи» зібрані словники, довідники, енциклопедичні видання.

Тему виставки доповнює бібліографічний список літератури з однойменною назвою, який включає 170 назв джерел. Варто відмітити, що видання вміщає літературу з фондів всіх структурних підрозділів науково-технічної бібліотеки: це книги та актуальні статті з періодичних видань, які передплачує бібліотека та електронні копії видань. Ознайомитися із змістом бібліографічного списку літератури «Нафтогазова промисловість України: етапи розвитку, реалії та перспективи» можна також на сайті НТБ в розділі «Інформаційні ресурси» (бібліографічні видання).

До професійного свята працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості в читальному залі періодичних видань та гуманітарної літератури №1 також організована інформаційна виставка «Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення і майбутнє». Представлено актуальні матеріали з періодичних видань («Нафтова і газова промисловість», «Електроінформ», «Нафтогазова енергетика», «Геолог України», ЕКОінформ», «Стандартизація, сертифікація, якість», «Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит», «Энерготехнологии и ресурсосбережение», «Вісник національної академії наук України» та ін.).

Література організованих виставок буде цікавою та корисною для науковців та студентів, які вивчають дисципліни нафтогазового профілю та користувачів, які безпосередньо працюють на об’єктах нафтогазової та нафтопереробної промисловості та прагнуть удосконалювати свої професійні знання.