23 травня – День Героїв

День Героїв відзначають понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

socrat2.jpg

Це свято величі духу українських вояків – борців за волю України і є символом незборимості Української Нації. Борці за волю України, які загинули в боротьбі з ворогом залишилися нескореними. Їх гаслом було «Здобудеш Українську державу або загинеш у боротьбі за неї».

Ми живемо у найнапруженіший час історії незалежної України. В умовах війни на Сході України, економічної кризи, реформування держави та боротьби з корупцією, сьогодні, як ніколи раніше загострилися питання патріотизму, виховання громадянськості і національної самосвідомості. Тому зворушлива атмосфера вечора пам’яті до Дня Героїв «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» змусила присутніх по-новому поглянути на історію держави, усвідомити власне ставлення до рідної країни. Слово «патріотизм» з абстрактної категорії стало таким, що можна відчути на дотик і побачити на власні очі. Змістовна зустріч з студентами Інституту економіки та управління в нафтогазовому комплексі ще раз довела, що український патріотизм набув рис конкретних дій громадян, спрямованих на боротьбу з зовнішнім агресором та внутрішніми негараздами. Суспільство повертається обличчям до історії і культури країни, молодь все більше намагається спілкуватись українською мовою, читати українські книжки. Люди підкреслюють свою «українськість» етнічною і державною символікою, беруть участь у волонтерському рухові на допомогу воїнам АТО та їхнім родинам.

Метою заходу, організованого бібліотекою, стало вшанування пам'яті видатних діячів українського визвольного руху княжої та козацької доби, часів української революції та Другої Світової війни, десятиліть національного спротиву ОУН-УПА та часів відродження української державності. Студенти вшанували героїв Небесної Сотні, які чинили шалений опір антиукраїнській владі, борців за територіальну цілісність і незалежність України – вояків АТО, які є взірцем служіння українській нації для сучасної молоді.

socrat2.jpg

Свято Героїв потрібно, щоб на вчинках героїв, які захищали свій край, виховувалися нові покоління захисників Батьківщини. Це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.
Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

У жалобі схилимо голови...
Вони згасли як зорі...
Вшануймо пам’ять про них хвилиною мовчання...