«Помолюся Господеві серцем одиноким...»

talanty_ukr.jpg
Душа поетова святая,
Жива в святих своїх речах,
І ми, читая, оживаєм,
І чуєм Бога в небесах.
Т. Шевченко

9 березня відзначаємо День народження Т. Г. Шевченка – поета, художника, Вчителя і Пророка України.
Творчість Шевченка надзвичайно багатогранна, але об’єднує її в одне ціле велика любов до України та свого народу, за кращу долю якого він молився неустанно: «Я так її люблю... мою Україну убогу, що проклену святого Бога...». Якщо будемо читати ці рядки самими лише очима, то побачимо жахливе богохульство, а прочитавши серцем побачимо, що у Шевченкових рядках — найвища любов і самопожертва, аж до повного зречення себе самого, повного нехтування особистим.
Душа Т. Шевченка, як і всякої геніальної, вільно мислячої людини, не може прийняти фарисейства, культивованого офіційною релігією. До Бога поет тягнеться усім своїм єством, усією любов'ю свого серця:

Моліться Богові одному,
Моліться правді на землі,
А більше на землі нікому
Не поклонітесь…
«Неофіти»

Бог для Шевченка, у першу чергу, в полум'яному духові, у пориві до Правди й Істини, у перемозі над світом неправди і зла, у самопожертві в ім'я людей. Найвищим проявом духовного зростання Кобзаря стало написання циклу віршів «Давидові псалми». Поет переспівав десять Псалмів із Псалтиря, обравши саме ті, які найбільше нагадували долю України та його власну. Десять поезій Шевченка стали своєрідним заповітом рідному народові, в яких митець подав нам мудрі настанови, як маємо жити вільними людьми:
- беззастережно вірити і любити творця неба і землі;
- пам’ятати про Божий суд;
- бути вірними і люблячими дітьми рідної землі.
Для кожного покоління є час аби виконати апостольські заповіти Шевченка.

socrat2.jpg

До дня народження великого письменника України на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована тематична книжкова виставка
«Діла добрих оновляться, діла злих загинуть...». Відвідавши нашу виставку, ви зможете пізнати силу Шевченкового слова та дізнатись про цікаві факти з життя поета.

socrat2.jpg