«Нехай не гасне світ науки»…

Ці слова належать видатному українському письменнику, фольклористу, вченому, громадському діячеві, сучаснику і другові Тараса Шевченка Пантелеймону Кулішу. Написав він їх у своїй пречудовій «Молитві», яку присвятив велету думки, українському вченому Іванові Пулюю.

Серед українських вчених, що сягнули вершин європейської і світової науки, Іванові Пулюєві належить одне з почесних місць. Своєю науковою і технічною діяльністю він заслужив широке міжнародне визнання. Але до недавнього часу залишався майже невідомим в Україні, на рідній Батьківщині, для кращого майбутнього якої невтомно працював поза її межами впродовж усього життя.

21 вересня в рамках святкових заходів з нагоди Дня університету відбулося урочисте відкриття пам’ятника на честь видатного українського вченого Івана Пулюя – Великого Українця, фізика, електротехніка, винахідника, громадського діяча, перекладача Біблії на українську мову.

polyuj_vustavka1.jpg

Після освячення пам’ятника та промов гостей у фойє науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ відбулась зустріч з пресою. До уваги учасників заходу також було запропоновано книжково-інформаційну виставку публікацій про Івана Пулюя та книжкову виставку наукових видань членів НТШ – працівників ІФНТУНГ, організовані працівниками науково-технічної бібліотеки. Вшанування визначного українського науковця продовжилось у конференц-залі бібліотеки, де відбувся Круглий стіл на тему «Іван Пулюй і Україна» під головуванням проф. В. М. Мойсишина – голови Івано-Франківського осередку Наукового товариства імені Тараса Шевченка.

polyuj_vustavka2.jpg

У подарунок науково-технічна бібліотека університету отримала книгу з листами Івана Пулюя від упорядника Ольги Збожної – доцента Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

В ювілейний рік 170-річчя від дня народження всесвітньо знаного фізика та електротехніка, великого патріота і гуманіста, як ніколи актуальними є його слова:

«НЕМА БІЛЬШОГО ГОНОРУ ДЛЯ ІНТЕЛІГЕНТНОГО ЧОЛОВІКА, ЯК БЕРЕГТИ СВОЮ І НАЦІОНАЛЬНУ ЧЕСТЬ ТА БЕЗ НАГОРОДИ ВІРНО ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ДОБРА СВОГО НАРОДУ, ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЙОМУ КРАЩУ ДОЛЮ».