«Народ, осяяний пам’яттю, - нездоланний».

talanty_ukr.jpg

8 травня відзначаємо День пам'яті та примирення, присвячений жертвам Другої світової війни 1939-1945 років. Закон України визначає, що шанобливе ставлення до пам'яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, українського визвольного руху та жертв нацизму є священним обов'язком держави і громадян України. Відтепер символом пам'яті є червоний мак, а використання радянської символіки забороняється.

Друга світова війна - найбільша війна за всю історію людства, в яку було втягнуто 61 державу, більше 80% населення земної кулі, військові дії велися на території 40 держав, загинуло близько 75 мільйонів людей.

1 вересня 1939 р. нацистські війська напали на Польщу, а на світанку 22 червня 1941 р. перетнули кордон СРСР. До 22 липня 1942 р. уся територія України була окупована. Відступ Червоної Армії супроводжувався застосовуванням тактики «випаленої землі». Численні урядові та партійні постанови наказували знищувати все, що не вдалося евакуювати у східні райони СРСР: устаткування заводів, техніку, збіжжя тощо. Внаслідок бойових дій в Україні було зруйновано Київ, Харків, великої розрухи зазнали Дніпропетровськ, Запоріжжя, повністю знищено Тернопіль та сотні інших міст і сіл. Битва за Дніпро стала найкривавішою операцією війни у Європі.

На війні гинули не тільки солдати, але і мирне населення. На території України діяло 180 концентраційних таборів. Під час окупації Києва у 1941–1943 рр. Бабин Яр став місцем масових розстрілів мирного населення.Також більше мільйона людей загинули в найбільшому концлагері Аушвіц, який діяв на території Польщі.

Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй – переможниць.

Перебіг останніх трагічних подій у світі та Україні демонструє і нагадує лідерам світової спільноти про необхідність дотримання мирних принципів співіснування заради миру та безпеки на Землі.

До дня пам’яті та примирення для студентів групи ФН-17-2 працівниками бібліотеки проведено урок мужності «...Зі сльозами на очах». На цьому заході студенти ознайомились з історичними фактами Другої світової війни та мали змогу оцінити внесок українців у перемогу над фашизмом. Загиблих на війні вшанували хвилиною мовчання. Студентам була представлена книжкова виставка «Україна у Другій світовій війні».

Також до Дня Перемоги у Другій світовій війні в читальному залі соціально-економічної літератури (к.31, ІІІ пов.) організована тематична виставка «Народ, осяяний пам’яттю, - нездоланний». Відвідавши виставку, ви зможете ознайомитись з друкованими матеріалами з історії війни та художньою літературою.

socrat2.jpg

socrat2.jpg