« ... І не забути доки світ і люди - Cинів землі, що відвели вогонь»

Не забуваймо тих Героїв,
Котрі пішли у небеса
Тих, що врятували Україну,
Ціною власного життя

В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них - 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства.
Ім’я їй – Чорнобиль…
Сьогодні Чорнобиль для нас – це майже три з половиною мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця. Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.
Цій темі був присвячений урок пам’яті « ,,, І не забути доки світ і люди - Cинів землі, що відвели вогонь», організований завідувачем сектору культурно-просвітницької роботи НТБ Вікторією Вороніною для студентів групи ЕТ- 18-1.
«Через 33 роки цей день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. І відлуння Чорнобильських дзвонів буде чути ще не одне покоління» - наголосила Вікторія. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих , хто ціною власного життя оплатив шанс мільйонів на життя.
Завідувач відділу обслуговування користувачів Любомира Яремійчук провела бібліографічний огляд літератури « Гірчить Чорнобиль крізь роки».

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg